Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Dieta Bananowa

Dieta Bananowa

Piątek 10 października 2014, przez admin

Ta dieta jest ostatnio największym hitem! Jeśli lubisz owoce i możesz je jeść bez końca, wprowadź ją do swojego życia. Dieta bananowa, bo o niej mowa została opracowana w Japonii przez Hitoshi i Sumiko Watanabe. Zyskała duży rozgłos i sławę na całym świecie!

Jak się okazuje dieta bananowa, jest niezwykle skuteczna. Powinno się ją stosować od 3 do 30 dni. Całość rozdzielona jest na warianty, a wybór należy do was. Będąc na tej diecie, możesz schudnąć od 3 do 7 kilogramów.

Banan jest owocem bogatym głównie w witaminę C, B, a także wszelkie pierwiastki cynku, magnezu, potasu, żeladu i jodu. Zaliczamy go do owoców wysokokalorycznych, dlatego też idealnie zaspokaja poczucie głodu. Uczucie sytości wspomoże naszą walkę z podjadaniem! Dodatkowo ten pyszny owoc nie zawiera soli dlatego nie zatrzymuje wody w organiźmie! Dieta jest niezwykle prosta.

Wspomniany potas odpowiada za przenoszenie impulsów nerwowych, a także za nasz nastrój i działanie mięśni. Dlatego też dieta ta przez wielu nazywana jest idealnym sposobem na zmęczenie i stres. Banany wpływają na nasz organizm niezwykle pozytywnie.

Wariant 3 dniowy:

- trzy posiłki dziennie

- najbardziej rygorystyczna opcja

- w ciągu dnia wypijamy trzy szklanki mleka i zjadamy trzy banany

- wypijamy 2 do 3 litrów niegazowanej wody

- w efekcie końcowym tracimy 3 kilogramy

Wariant 7 dniowy:

- na śniadanie, obiad i kolację spożywamy musli sporządzone z banana

- drugim śniadaniem może być małe jabłko

- wypijamy do 3 litrów wody dziennie

- tracimy do 7 kilogramów!

Wariant 30 dniowy:

- spożywamy jednego dużego banana na śniadanie i popijamy go wodą niegazowaną

- pozostałe posiłki są dowolne, występują jednak trzy reguły: nie wolno jeść słodyczy, pić alkoholu, a spożywanie nabiału ograniczamy do minimum

- po miesiącu chudniemy do 7 kilogramów!

Aby nie było efektu jojo, po skończeniu stosowania diety musimy wprowadzać stopniowo inne produkty. Dodatkowo pamiętajmy o aktywnościach fizycznych, wspomogą dietę!