Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Dentysta na raty – piękne zęby bez rujnowania budżetu

Dentysta na raty – piękne zęby bez rujnowania budżetu

Piątek 11 kwietnia 2014, przez admin

Prywatna stomatologia kosztuje, nieraz naprawdę dość dużo. Wielu z nas nie ma jednak innego rozwiązania, gdy celem jest piękny uśmiech. Zabiegi refundowane przez NFZ to naprawdę krótka lista, dlatego tak często wybieramy prywatne gabinety, w których specjaliści mogą wykonać wszelkiego rodzaju zabiegi.

Niestety, ceny wykonania poszczególnych zabiegów stomatologicznych są wysokie. Przykładowo za uzupełnienie zwykłego ubytku trzeba zapłacić od 100 do 200 złotych, za leczenie kanałowe nieraz nawet do 1000 złotych, jeżeli jest ono skomplikowane. Wykonanie mostów wysokiej jakości czy implantów liczone jest liczone także w tysiącach złotych. Skąd brać na to wszystko pieniądze?

Pomocne systemy ratalne

Na szczęście coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje swoim pacjentom możliwość płatności ratalnych. Na ogół są to albo raty udzielane przez sam gabinet, jak i można również skorzystać ze zwykłego kredytu ratalnego obsługiwanego przez różne banki. Pierwszy przypadek jest oczywiście najbardziej korzystny – wtedy zapłata może być rozłożona na kilka wizyt, podczas których pacjent przynosi kolejne raty za wykonany zabieg. W drugim natomiast od razu może być on opłacony.

Nie wszystkie gabinety chcą jednak udzielać własnych rat, ale dla wygody udostępniają pacjentom bezpieczne systemy ratalne. Można dzięki nim sfinansować zabiegi nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, chociaż oczywiście górna granica zależna jest od zdolności kredytowych potencjalnego kredytobiorcy. Gdy zdolność ta nie jest zbyt wysoka, wtedy nie można sfinansować niestety najdroższych zabiegów, dlatego trzeba też brać to pod uwagę, gdy nie ma się wystarczającej sumy.

Kto może otrzymać kredyt na piękny uśmiech?

Kredyty ratalne udzielane są osobom mającym regularne wpływy, przykładowo z tytułu umowy o pracę. Dodatkowo także warto mieć pozytywną historię kredytowania w bazach dłużników i brak nadmiernych obciążeń finansowych. Na miejscu w gabinecie można przeprowadzić wtedy stymulację, by zobaczyć, na jaką kwotę można liczyć. Wiele gabinetów, w tym Klinika Stomatologiczna Wejt & Tawakol, współpracuje ze sprawdzonymi firmami obsługującymi systemy ratalne.