Internetowy poradnik

Strona główna > Internet > Darmowe sposoby reklamy online

Darmowe sposoby reklamy online

Czwartek 8 marca 2018, przez mariuszc

Coraz więcej przedsiębiorców dostrzega potencjał drzemiący w internecie. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na płatne formy reklamy z racji na ograniczony budżet. Małe firmy nie stoją jednak na przegranej pozycji. Jest wiele różnych sposobów darmowej reklamy online. Tutaj, w tym artykule przytoczę najpopularniejsze, najczęściej stosowane.

Profile społecznościowe

Społecznościówki, to świetne miejsce, na zbudowanie interakcji klienta z produktem/usługą. Założenie profilu m.in. na facebooku, instagramie jest zupełnie darmowe. Oczywiście są płatne możliwości na szybkie dotarcie do konsumentów, ale bez wkładu finansowego też się da zbudować sporą, aktywną społeczność. Wystarczy dbać o profil, bieżąco go aktualizować dodając informacje, zdjęcia, informować o wydarzeniach, nowościach, promocjach czy konkursach z nagrodami. Tutaj może dobrze zadziałać poczta pantoflowa. Zaczynając od dodania znajomych i poprzez ich rekomendacje zdobywać kolejne osoby. Dodając post warto pamiętać o hasztagach, co jeszcze bardziej zwiększy ich zasięg.

Katalogi firm, stron

To również popularne miejsce na szybką darmową reklamę. Szczególnie katalogi wykorzystywane są pod pozycjonowanie, aby pozyskać link dofollow/nofollow do reklamowanej strony internetowej. Tutaj jednak jedna uwaga. Nie każdy darmowy katalog firm nadaje się do wykorzystania. Jest dużo opuszczonych, zaniedbanych i zaśmieconych miejscówek. Dobry katalog jest aktualizowany, ma ciekawą, nowoczesną szatę graficzną i jest przede wszystkim popularny, często odwiedzany przez użytkowników.

Blog

Założenie jest niskobudżetowe, a pozwala na szczegółowe opisanie i dzielenie się informacjami na temat oferty. Dokładnie można przedstawić dlaczego nasz produkt/usługa jest lepsze od konkurencji m.in. dodając filmy z testów porównawczych.