Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > DOMOWE MARZENIE...

DOMOWE MARZENIE...

Poniedziałek 15 czerwca 2015, przez admin

Mam na imię Sylwia i mam 14 lat. Razem z moją rodziną mieszkam w bloku mieszkalnym w małej miejscowości niedaleko Poznania. Mieszkamy w sześć osób w mieszkaniu, które ma tylko trzy pokoje. Ja z trzema siostrami w jednym, babcia w drugim, a rodzice w trzecim. Gdy wracam ze szkoły popołudniami zawsze marzę tylko o tym, aby móc jak inne dzieci pobiegać w ogrodzie otaczającym dom, gdzie mieszkałabym tylko z moimi bliskimi. Zazdroszczę tym, którzy mają właśnie to czego tak bardzo pragnę, lecz nie mam. Chcę mieć psa bowiem bardzo kocham zwierzęta, lecz w warunkach jakie panują w bloku jest to niestety niemożliwe.

Mieszkanie w bloku strasznie mnie męczy. Sąsiedzi wiecznie narzekają gdy chcę się z rodzeństwem pobawić, bo ponoć jest za głośno, przez cały czas jesteśmy zależni od innych mieszkańców, ponieważ są to starsi ludzie lubiący spokój i ciszę.

Na szczęście zauważyłam światełko w tunelu wiodące do ulepszenia komfortu naszego życia. Niedawno w głowach rodziców zrodził się pomysł, aby rozpocząć budowę naszego własnego domu. Może marzenia o własnym pokoju się spełnią! Wszyscy wspólnie zaczynamy planować projekt. Każdy po kolei rzuca swoje pomysły, z których na końcu powstanie jedna, wielka całość i myślę, że w końcu wszyscy będziemy w pełni zadowoleni.

Priorytetem dla każdego z nas jest ogromny ogród , w którym będziemy mogli spędzać każde popołudnie wszyscy razem. Będą tam drewniane stoły i meble na których odpoczniemy kiedy poczujemy zmęczenie. Po ogrodzie wraz z nami będzie biegał piesek nad którego rasą jeszcze się sprzeczamy.

Całe wnętrze domu będzie bardzo przytulne w ciepłych, pastelowych kolorach. Na parterze będzie ogromny salon z kinem domowym idealnym do filmowych wieczorów, a całe piętro domu będą zajmować nasze sypialnie. Każdy będzie miał swoją urządzoną według własnego gustu.

Koniec budowy planowany jest już za niecały rok i wszyscy zrobimy co w naszej mocy aby tak się stało. Będziemy pomagać ile tylko się da. Mam nadzieję, że cały plan wypali i nasze marzenia się spełnią!