Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Czyszczenie dachów - dla nas to nie problem

Czyszczenie dachów - dla nas to nie problem

Niedziela 14 lipca 2013, przez apgreff

Remontujesz dom z odzysku, który przez wiele lat był zaniedbany przez poprzednich właścicieli? Albo dostałeś zabytkowy budynek, który pomimo swoich lat jest naprawdę piękny?

Czasem na odnowę budynku potrzebujemy więcej finansów, niż na jego budowę, szczególnie, gdy w grę wchodzi elewacja czy też rurociąg. Nie można jednak zaprzeczyć, że renowacja zabytkowego budynku jest warta swojej ceny. Po co budować coś na wzór pałacu, skoro w spadku mamy prawdziwy mini pałac wybudowany przez naszych pradziadków?

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele metod restaurowania budynków. Jedną z nich jest metoda odnawiania piaskiem. Zadziwiające jest, że potrzeba tylko piasku pod ciśnieniem, aby zdziałać cuda. Oczywiście wszystko odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Nie ma się więc, co martwić, gdyż jest to tani zabieg i na pewno nie wydamy na niego fortunę.

Szukając informacji na ten temat w Internecie bądź w książkach dowiemy się, że są to urządzenia wysokociśnieniowe, które usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Zarówno z ścian, jak i dachów. Kiedy mówimy o dachach, nie ma znaczenia, jaki jest kształt powierzchni oraz pod jakim kątem ułożony jest dach. Nie ma również potrzeby martwić się o bezpieczeństwo pracowników, gdyż wykwalifikowana kadra posiada specjalistyczny sprzęt wysokościowy.

Dzięki niemu żaden dach nie stanowi trudności. Renowacja dachówki to nic innego jak usuwanie zabrudzeń z powierzchni dachu w postaci zabrudzeń atmosferycznych, mchów, porostów oraz glonów. Poprzez gorącą wodę, dachówki oraz szczeliny pomiędzy nimi są wyparzone, zachowując świeżość na długi czas. Rodzaj dachówki także nie ma znaczenia, gdyż oczyszczane mogą być zarówno dachówki ceramiczne, jak i betonowe oraz blachodachówki.

W większości wypadków renowacja dachówek to idealny moment na wykonanie impregnacji dachówek, czyli zabezpieczenie powierzchni odpowiednimi preparatami. Dzięki specjalnej formule środków konserwujących dach będzie chroniony przez wiele lat, między innymi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, wnikaniem wody czy też narastaniem mchów oraz porostów.

Dodatkowo jest to bardzo dobry walor estetyczny, gdyż po wykonaniu impregnacji dach wygląda jak nowy! Nie ma znaczenia ile lat ma dach i w jakim jest stanie – ważne jest, aby dach był zadbany. W końcu to te dachówki i cała konstrukcja dachu zapewniają nam bezpieczeństwo i komfort mieszkania.