Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Czyste, lśniące i bez smug...

Czyste, lśniące i bez smug...

Jak wybrać najlepsze tabletki do zmywarki?

Poniedziałek 3 marca 2014, przez aliz

Jednym z najmniej lubianych zajęć domowych jest zmywanie. Mało kto z przyjemnością stoi przy zlewie zmywając kilka razy dziennie tłuste naczynia.

Na szczęście, jeśli należymy do grupy osób nielubiących zmywać, nie musimy robić tego ręcznie. Wiele rodzin zdecydowało się na zakup zmywarki, która nie tylko samodzielnie czyści brudne naczynia, ale przy tym oszczędza wodę i nasze pieniądze.

Jednak, tak samo jak my przy zmywaniu ręcznym, zmywarka również potrzebuje pewnych preparatów chemicznych, aby lepiej doczyścić brud, usunąć tłuszcz czy zniwelować bakterie.

W sklepach dostępnych jest wiele środków do zmywarek. Możemy zdecydować się na proszek, do którego dokupuje się sól i nabłyszczasz, bądź skorzystać z trzech produktów w jednym, czyli tabletki do zmywarki.

Ten ostatni produkt kupuje zdecydowanie większa liczba użytkowników zmywarek. Przede wszystkim dlatego, że są one uniwersalne, ekonomiczne, wygodne i zajmują mniej miejsca niż trzy osobne opakowania.

Na co jednak zwrócić uwagę wybierając tabletki do zmywarki, aby nasze naczynia lśniły czystością?

• Przede wszystkim, sprawdźmy czy wybierane przez nas tabletki są jedno- czy wielofunkcyjne. Te pierwsze zapewniają jedynie funkcję mycia, a więc jeśli zdecydujemy się na nie, będziemy jeszcze musieli dokupić sól i nabłyszczasz. Przy wyborze wielofunkcyjnych tabletek nie musimy się już o nic martwić. Wystarczy włożyć jedną tabletkę do każdego mycia i możemy cieszyć się czystymi i lśniącymi naczyniami.

• Niektóre tabletki do zmywarki dbają również o naszą zmywarkę. Zapobiegają korozji, odświeżają ją, usuwają pozostałości tłuszczowe, a także osad z kamienia. Dzięki takim tabletkom nie musimy już inwestować w środek do czyszczenia zmywarek.

• Przy zakupie tabletek zwróćmy również uwagę na to, w jakiej temperaturze się aktywują. Dobre tabletki do zmywarki mają tę zdolność już w 30 stopniach Celsjusza, dzięki czemu spokojnie możemy używać ich przy najbardziej ekonomicznych programach zmywarki.

• Istotny jest również zapach tabletek. Do wyboru mamy najczęściej zapach cytrynowy bądź górski. Dzięki niemu nie tylko naczynia ładnie pachną, ale również sama zmywarka.

• Ostatnim istotnym czynnikiem jest cena tabletek do zmywarki. I tu zasada jest jedna - nie warto na nich oszczędzać. Jeśli wybierzemy te najtańsze, może okazać się, że naczynia będą niedomyte, a na szkle pozostaną brzydkie smugi.

Zmywarka to urządzenie, które ułatwia nam codzienny obowiązek zmywania, oszczędza czas, a także zużycie wody, jednak by spełniała nasze oczekiwania, nie wystarczy że będzie ona sprzętem dobrej marki, niezbędny jest tu także dobry produkt do zmywania.

Artykuł opracowany we współpracy z Superkoszyk.pl