Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Czym są podajniki ślimakowe?

Czym są podajniki ślimakowe?

Środa 2 maja 2018, przez admin

Podajniki ślimakowe to urządzenia, które pomimo swej efektywności w działaniu nie cieszą się przesadną popularnością. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest deficyt rynkowy na tego rodzaju urządzenia. Niewiele zakładów produkcyjnych podejmuje się wykreowania tak specyficznej maszyny, a w konsekwencji rynek zbytu kuleje. Z czego składają się podajniki ślimakowe? Jakie znajdują zastosowanie i wreszcie – dlaczego warto je mieć? Zapraszamy do dalszej części lektury.

Podział podajników

Podajniki dzielimy na dwie podstawowe kategorie – podajniki ślimakowe typu U oraz podajniki ślimakowe zamknięte typu rura. Pierwszy z wariantów cechuje się dwiema formami występowania – formą zakrytą oraz otwartą. W formie zakrytej występuje specjalistyczna pokrywa, natomiast w formie otwartej nie odnotowujemy jej obecności. W zależności od wariantu możemy także spotkać płaszcz grzewczy, ale także i chłodzący. W zależności od rodzaju konstrukcji podajniki ślimakowe typu „U” mogą być nośne, na kółkach, tudzież trwale przytwierdzone do podłoża. W przypadku drugiego wariantu podajników (typ rura) zwanych także zamkniętymi mamy do czynienia z rurą w której umieszczony jest specjalny wał wyposażony w naspawane pióra ślimaka. Te z kolei różnią się od siebie w zależności od rodzaju transportowanego towaru, przeznaczenia oraz planowanej wydajności.

Kilka słów o zastosowaniu

Wyróżniamy trzy rodzaje zastosowania podajników ślimakowych. Pierwszy z nich ma związek z samą nazwą, czyli podawaniem, choć podajnik może także spełniać rolę dozownika oraz odbieralnika. Tytułowe urządzenie doskonale sprawdza się w obszarach przemysłu budowlanego, chemicznego, spożywczego, grzewczego oraz w rolnictwie. Podajnik ślimakowy przyspiesza poszczególne prace zwiększając ich efektywność, a w konsekwencji pozwala to zaoszczędzić nie tylko czas, ale także środki finansowe. W jaki sposób nabyć podajnik w atrakcyjnej cenie? Doskonałą propozycję przygotowała marka Staltechnika, które słynie z bogatego wyboru oraz doskonałego stosunku jakości względem ceny. Ze szczegółami propozycji można zapoznać się poprzez stronę internetową - http://staltechnika.pl/.