Internetowy poradnik

Strona główna > Pozycjonowanie > Czy na tym da się zarobić?

Czy na tym da się zarobić?

Wtorek 13 sierpnia 2013, przez alfred.p

Coraz więcej osób próbuje zarabiać na życie trudząc się copywritingiem. Nie jest to łatwa praca, ale nie należy jednocześnie do trudnych. Zarobki są bardzo różne i zależą tylko i wyłącznie od osoby, która siedzi przed komputerem i pisze teksty.

Decydując się na pisanie tekstów i chcąc na tym zarobić warto sprawdzić jakie tematy są najbardziej chodliwe i co przyniesie nam zysk, gdyż rynek jest tak duży, że nie ma sensu pisać kolejnego tekstu na ten sam temat. Na stronie giełdatekstow.pl/cennik umieszczono ceny na 1000 znaków tekstu na wybrane tematy. I tak, najbardziej opłaca się pisać artykuły na temat mediów i informacji oraz kultury i sztuki (7- 8 złotych za tekst). W porównaniu do artykułu, za precla (tzw. presell page) na temat mediów copywriter otrzyma jedynie 3,29 zł. Jest to typowe rozliczanie za ilość znaków bez spacji. Istnieje także rozliczanie za słowo. Wtedy to najbardziej opłaca się pisać również o mediach i informacjach. Najmniej opłacalnym tematem artykułu jest pisanie o pokerze i zakładach bukmacherskich ( około 0.02 zł za słowo). Można łatwo policzyć, że za tekst o przypinkach reklamowych na 2000 znaków ze spacjami, wedle pierwszego rozliczenia otrzymamy około 14-16 złotych. Tekst taki liczy około 300 znaków, więc gdyby rozliczać się za napisane słowa, autor otrzyma około 18 złotych.

Od możliwości autora zależy ile jest w stanie napisać tekstów w ciągu dnia. Często pisanie artykułów, artykułów do przedruku czy precli to dodatkowa praca. Ludzie biorą takie zlecenia i w domu piszą teksty. Młodzi ludzie mogą w ten sposób zarobić swoje pierwsze pieniądze, jeżeli tylko wykażą się odrobiną kreatywności i lekkim piórem. Młody copywriter to człowiek, który musi mieć ugruntowaną wiedzę na temat otaczającego go świata oraz chęć do jej poszerzania. Niewątpliwie dobrą umiejętnością jest obsługa komputera bez której praca taka byłaby nie możliwa oraz umiejętność szybkiego wyszukiwania interesujących nas fraz w Internecie.