Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Czy i jak wybrać projektanta wnętrz?

Czy i jak wybrać projektanta wnętrz?

Wtorek 22 kwietnia 2014, przez Marek Konieczny

Wiele osób staje przed wyborem i odpowiedzią na to właśnie pytanie. Czy samemu poszukiwać inspiracji, projektów i pomysłów na własną rękę, czy może zaufać profesjonaliście i zasięgnąć porady projektanta wnętrz.

Dokonać wyboru i udzielić odpowiedzi na to pytanie postara nam się pomóc firma SH Design, która posiada długoletnie doświadczenie w branży.

Na początku musimy zastanowić się kto potrzebuje projektanta wnętrz. Na pewno będą to osoby szukające oryginalnych i niekatalogowych pomieszczeń. Rozpoczynając współpracę z architektem czy osobą odpowiedzialną za aranżację, możemy być pewni, że dostaniemy unikalny projekt i rozwiązania. Osoba pracująca dla nas, uwzględni styl życia domowników, ich potrzeby.

Jak wybrać projektanta wnętrz? Najprostszym rozwiązaniem będzie przejrzenie jego portfolio, zapoznanie się z jego poprzednimi realizacjami, zaproponowanymi rozwiązaniami. Dzięki temu możemy poznać jego styl, stosowane techniki. Warto również sprawdzić, jak stosuje się do planowanego budżetu. Najważniejsze jest to, aby podczas tworzenia wnętrz przez projektanta, zaufać mu całkowicie i być otwartym na proponowane przez niego rozwiązania.

Kolejną kwestią są korzyści jakie daje nam nawiązanie współpracy z architektem wnętrz. Jest to m.in. jego znajomość branży, znajomość najnowszych trendów, najnowszych kolekcji i katalogów producentów wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Każdy projektant wnętrz dysponuje zespołem sprawdzonych i współpracujących z nim od lat wykonawców, dlatego możemy być pewni, że będą pracować dla nas ludzie którzy wykonali już dziesiątki, setki, tysiące udanych projektów.

Najważniejszym elementem są oczywiście koszty. Jednak tutaj można zapamiętać, że dobry projektant wnętrz wcale nie musi być kosztowny! Dlaczego? Koszt przy zatrudnieniu architekta wnętrz wzrasta o około 5-10%, jednak wykorzystując wiedzę, znajomości branżowe osoby odpowiedzialnej za aranżację wnętrz, dostęp do kilkunastoprocentowych zniżek, koszty te można znacząco obniżyć!

Piękne wnętrze, brak nerwów przy wybieraniu elementów dekoracji w sklepowych kolejkach, zaoszczędzone pieniądze i czas - to tylko niektóre z argumentów, które pozwalają odpowiedzieć na zadane na samym początku pytanie, że zatrudnienie architekta wnętrz to dobre rozwiązanie. Pozostawmy aranżację wnętrz specjalistom, abyśmy mogli spokojnie i odpoczęci cieszyć się później swoimi nowymi czterema ścianami.