Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Piątek 7 września 2018, przez admin

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w utrzymaniu. Po prostu szczotkujmy je i nitkujmy jak zwykle. Nie wymagają zakupu żadnych specjalnych produktów do czyszczenia lub opieki nad nimi.

INie musimy kupować kubków, tabletek oczyszczających, kleju ani specjalnych nitek dentystycznych. Po prostu wykonujemy rutynową higienę, tak jak w przypadku normalnych zębów.

Brak żenującego poślizgu

Pacjenci z protezami czasem czują się skrępowani, gdy mówią, śmieją się lub spożywają posiłki w miejscach publicznych, ponieważ protezy mogą w widoczny sposób przesuwać się lub ślizgać w jamie ustnej. Implanty są mocno osadzone w miejscu i nigdy nie będą nas zawstydzać.

Obsługuje sąsiednie zęby

Przerwa w jamie ustnej, spowodowana brakiem zęba, może przyczyniać się do przesuwania się zębów, co prowadzi do niewspółosiowości. Implanty zębowe wypełniają lukę, pozwalają zachować prosty, równomierny uśmiech.

Stałe rozwiązanie problemu utraty zębów

Inne opcje wymiany zęba wymieniają okresowego naprawiania lub wymieniania, ale implanty są zaprojektowane tak, aby wytrzymać do końca naszego życia. Jeśli potrzebujemy opcji wymiany zębów, zdecydowanie powinniśmy rozważyć zastosowanie implantów dentystycznych. Umówmy się na konsultację u dobrego stomatologa.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do takiego zabiegu może być nerwowe dla pacjenta. Bez względu na to, jak dobry jest nasz chirurg lub ile razy wykonał taki zabieg, jest to dla nas nowe i oczywiście możemy mieć pewne obawy. A operacje jamy ustnej, takie jak chirurgia implantologiczna i implanty zębów nie różnią się. W rzeczywistości, ponieważ wiele osób denerwuje się zabiegami stomatologicznymi, niektórzy pacjenci mogą być jeszcze bardziej zdenerwowani operacją implantologiczną niż innymi operacjami. Jeśli zdecydowaliśmy, że implanty są odpowiednie dla nas, zadajmy wszystkie pytania dentyście, aby się uspokoić.

Zadajmy właściwe pytania

Im więcej mamy informacji na temat swojej operacji implantologicznej, tym lepiej się czujemy i jesteśmy bardziej pewni siebie, jeśli chodzi o implanty stomatologiczne. Ogólnie rzecz biorąc, procedury implantów dentystycznych są skuteczne i wiążą się z minimalnymi komplikacjami. Dlatego posiadanie dużej dawki informacji powinno nas uspokoić.