Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Co warto wiedzieć o drukujących urządzeniach wielofunkcyjnych?

Co warto wiedzieć o drukujących urządzeniach wielofunkcyjnych?

Środa 18 kwietnia 2018, przez Marek Konieczny

Niegdyś do poszczególnych czynności, takich jak drukowanie czy kserowanie wykorzystywano osobnych urządzeń. Dzisiaj natomiast coraz częściej wykorzystuje się urządzenia wielofunkcyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są urządzenia wielofunkcyjne?

Są to bardzo wszechstronne urządzenia, które są połączeniem drukarki, skanera, kserokopiarki, a bardzo często również faksu. Urządzeniem tego typu najczęściej steruje się przez komputer, do którego jest ono podłączone. Niemniej jednak, coraz częściej pojawiają się również niezależne urządzenia z panelami sterującymi. Warto zauważyć, że w ostatnich latach urządzenia wielofunkcyjne został bardzo spopularyzowane i zdecydowanie potaniały. Dzięki temu są popularne nie tylko w firmach i biurach, ale również w domach prywatnych.

Jak działają urządzeń wielofunkcyjnych MFP?

Jeśli chodzi o sposób działania urządzeń wielofunkcyjnych nie zawsze jest on taki sam. Przykładowo, drukarki mogą działać na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, wykorzystuje się drukarki laserowe bądź atramentowe. Te pierwsze posiadają tradycyjne lasery, albo też diody LED. Drukarka atramentowa natomiast wykorzystuje do druku technikę piezoelektryczną bądź termiczną. Dodatkowo, niektóre urządzenia posiadają czytniki kart pamięci i wejścia USB, dzięki czemu są niezależne od komputera.

Popularne urządzenia drukujące wielofunkcyjne

Do popularnych urządzeń wielofunkcyjnych w niskich cenach należą te marek Konica Minolta oraz HP. Jakość jednych i drugich jest wysoka, niestety w przypadku HP relatywnie duże są koszty eksploatacji, ze względu na ceny tuszów oraz tonerów. Warto zauważyć, że istnieją również urządzenia wielofunkcyjne specjalnego przeznaczenia. Przykładowo, jeśli urządzenie jest potrzebne do drukowania i kserowania zdjęć najlepiej wybrać sprzęt firmy Canon, która specjalizuje się w sprzęcie fotograficznym. Interesuje Cię zakup urządzenia drukującego MFP? Koniecznie sprawdź ofertę na stronie Kserkop oraz skontaktuj się z ich przedstawicielem, który pomoże dobrać odpowiedni model dla Twoich potrzeb.