Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Co ma wpływ na jakość życia seniora?

Co ma wpływ na jakość życia seniora?

Czwartek 29 marca 2018, przez admin

Seniorzy to często osoby nieco zapomniane i samotne. W natłoku codziennych obowiązków, zapominamy o odwiedzinach u starszych członków rodziny. Jest to duży błąd, ponieważ rodzinne spotkania to jeden ze sposobów na poprawę jakości życia seniora.

Opieka jest ważna

W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, gdy nie będziemy mieli odpowiednio dużo czasu na opiekę nad osobą starszą. Warto wtedy zastanowić się nad zatrudnieniem profesjonalnej pomocy. Specjaliści z GoldCare pomogą seniorowi w wykonywaniu codziennych obowiązków i dotrzymają mu towarzystwa. W zależności od naszych potrzeb możemy skorzystać z opieki godzinowej, dziennej lub całodobowej. Dobre przygotowanie do pracy oraz empatia sprawią, że podopieczni nie czują się w żaden sposób ograniczeni i chętnie przyjmują pomoc opiekuna.

Rodzinne wsparcie

Bardzo dobrym sposobem, na poprawę samopoczucia seniora są spotkania z nim. Wystarczy niedzielny obiad, czy spacer. Osoby starsze uwielbiają towarzystwo swoich bliskich. Rozmowy o przeszłości i zabawy z wnukami będą doskonałym urozmaiceniem czasu. Warto także nakłonić seniora do spotkań w gronie rówieśników. Tego typu integracje organizują liczne fundacje i stowarzyszenia. Prowadzą one warsztaty i szkolenia, które mają nauczyć seniorów otwartości na nowe technologie, bądź pomóc im w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Dieta i ruch

Każdy z nas powinien pamiętać, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna. Dotyczy to również seniorów, rzecz jasna nie muszą to być ciężkie, wielogodzinne treningi. Wystarczą specjalne zajęcia dla osób starszych a nawet regularne spacery. Istota jest także zbilansowana dieta. Zadbajmy o to, by pojawiły się w niej warzywa, owoce, białko i chude mięso. Starajmy się wykluczyć z codziennego menu cukier i tłuszcze.

Jak widać istnieje wiele sposób na to, by poprawić jakość życia seniora. Bez wątpienie najważniejsze, to zapewnienie mu odpowiedniej opieki. Jest to szczególne istotne, gdy starszy członek naszej rodziny ma problemy z wykonywaniem codziennych czynności.