Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Co kupić przed narodzinami dziecka?

Co kupić przed narodzinami dziecka?

Czwartek 8 maja 2014, przez Marek Konieczny

Spodziewasz się dziecka? Chcesz przygotować się na jego przyjście jak trzeba? Wyprawka dla noworodka- to ona pomoże ci doskonale przygotować się na narodziny maleństwa. Co powinno znaleźć się na liście zakupów dla noworodka?

  1. Przede wszystkim dziecko musi gdzieś spać.Kup koniecznie łóżeczko, dobry, dość twardy materac, pościel i kocyki. W zależności od tego czy dziecko urodzi się latem czy zimą możesz potrzebować lekkie kocyki lub ciepłą kołderkę czy rożek do otulenia maleństwa w chłodniejszą noc.
  2. Po drugie- wózek i fotelik samochodowy. Przygotuj się do ich kupna. Poczytaj opinie innych użytkowników i testy bezpieczeństwa.
  3. Po trzecie- ubranka. Nie kupuj ich zbyt wiele, bo dzieci szybko rosną. Na początek wystarczy troszkę ciuszków w rozmiarze 56 i 62 centymetry.
  4. Po czwarte - kosmetyki i leki. Wybieraj tylko te przeznaczone dla niemowląt. Są hipoalergiczne i delikatne. Co zrobisz jeśli przytrafi wam się katar u noworodka? Lepiej mieć kilka środków, dzięki którym szybko pomożesz maleństwu. Sposoby na katar u dziecka to między innymi: sól fizjologiczna, która przyda się także do przemywania oczu dziecka oraz woda morska. Miej te środki w apteczce razem z takimi do pielęgnacji kikuta pępowinowego i delikatnej, wrażliwej na odparzenia pupy noworodka. Niech w kosmetyczce znajdzie się płyn do kąpieli, szczotka do włosów z miękkiego włosia, witamina K oraz D, które należy podawać codziennie i jałowe waciki.
  5. Po piąte- pieluchy i nawilżane chusteczki niezbędne przy małym dziecku. Po szóste- wanienka i duże miękkie ręczniki kąpielowe dla niemowląt z kapturkiem. Po siódme- butelki i smoczki. Jeśli nie zamierzasz karmić piersią, to koniecznie zaopatrz się w butelkę. Nie kupuj mleka modyfikowanego od razu, tylko z lekarzem skonsultuj jego wybór. Kompletowanie wyprawki dla dziecka wydaje się skomplikowane, ale kiedy zaczniesz już wybierać i kupować rzeczy idealne dla twojego dziecka stanie się to ogromnie satysfakcjonujące i przyjemne. Pamiętaj tylko żeby się nie przemęczać biegając po sklepach, bo musisz dbać o siebie i swoje maleństwo.
    Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł przeczytaj również Domowe sposoby na katar