Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Chcesz zarabiać publikując własne materiały edukacyjne?

Chcesz zarabiać publikując własne materiały edukacyjne?

Poniedziałek 4 stycznia 2016, przez admin

Ostatnio coraz bardziej popularny staje się self-publishing, czyli wprowadzanie na rynek własnych niezależnie stworzonych materiałów. W gruncie rzeczy nie jest to nowe zjawisko – jeszcze przed wynalezieniem druku autorzy na własną rękę ręcznie przepisywali swoje dzieła, aby udostępnić je jak największej ilości osób. Dziś jednak przybiera to trochę inną formę.

Jak działa self-publishing edukacyjny?

Jednym z niewielu serwisów na rynku, które umożliwiają self-publishing edukacyjny jest educaso.pl. Jest to nowo otwarty dom edukacji cyfrowej, który łączy księgarnie i wydawnictwo w jednym miejscu. W ramach księgarni, jako czytelnik możesz kupić ebooka lub audiobooka edukacyjnego i rozwijać swoją wiedzę gdziekolwiek jesteś. Nie musisz też kupować w ciemno. Do każdej pozycji bezpłatnie udostępniany jest jej fragment. W ten sposób możesz sprawdzić, czy język materiału ci odpowiada i czy jest wystarczająco przystępny. W tej księgarni znajdziesz zarówno materiały edukacyjne publikowane przez najważniejsze wydawnictwa w kraju, jak i materiały tworzone przez niezależnych autorów w ramach self-publishingu edukacyjnego.

Educaso.pl umożliwia publikowanie dowolnych treści edukacyjnych w wersji cyfrowej. Jeśli masz na swoim koncie książkę, pracę naukową, notatki edukacyjne, infografikę edukacyjną, poradnik lub nawet nagranie wideo z wykładu czy warsztatu, który prowadziłeś, możesz udostępnić je szerokiej publiczności. Sam decydujesz, czy chcesz upublicznić swoje materiały nieodpłatnie, czy chcesz pobierać prowizje za ich sprzedaż. Dodatkowo, educaso.pl oferuje kompleksowe wsparcie w procesie przygotowania materiałów do publikacji i do sprzedaży.

Dlaczego warto zostać self-publisherem?

Przede wszystkim, w dzisiejszych czasach w pierwszej kolejności szukamy wiadomości w internecie. Dlatego, decydując się na self-publishing edukacyjny gwarantujemy sobie dużą poczytność. Co więcej, często najefektywniej uczymy się nie z podręczników, a od osób, które opracowały dany temat samodzielnie. Takie źródło wiedzy może okazać się bardziej zrozumiałe i przystępniejsze dla czytelnika oraz być lepszym przewodnikiem w zastosowaniu praktycznym. Wszystko to dodatkowo wzmacnia szanse na dotarcie do dużego grona publiczności.

Kolejną zaletą self-publishingu edukacyjnego jest brak konieczności szukania wydawcy (co zwykle jest długotrwałym procesem) oraz brak żmudnych procedur. Wybierając nowoczesne rozwiązanie jakim jest współpraca z serwisami podobnymi do domu edukacji cyfrowej educaso.pl, możesz stać się publikowanym autorem i zacząć zarabiać, wpierając przy tym rynek edukacyjny swoimi wartościowymi materiałami. Jeśli pomogły tobie, może pomogą też innym?