Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Chcesz zaistnieć w Internecie? Wypozycjonuj swoją stronę WWW!

Chcesz zaistnieć w Internecie? Wypozycjonuj swoją stronę WWW!

Wtorek 13 sierpnia 2013, przez alfred.p

Współczesny postęp technologiczny mobilizuje przedsiębiorców do dostosowania się względem potrzeb zmieniającego się rynku i rosnących potrzeb konsumentów. Internet wyparł Telewizję i Radio już jakiś czas temu. Reklamowanie swojej firmy w tych mediach może nie przynieść oczekiwanego rezultatu.

Obecnie odsetek ludzi oglądających Telewizję czy słuchających radia jest bardzo niewielki. Radia słuchamy najczęściej jadąc samochodem, a odbiornik telewizyjny włączamy tylko po to, aby coś „brzęczało” w domu. W związku z tym, bardzo mało opłacalna jest reklama w telewizji, jednak nie uważam, aby miała być zbędna.

Internet stał się wszechobecny medium, do którego ciągle sięgamy, aby wykorzystać jego zasoby. Coraz więcej osób korzysta z Internetu na swoi smartfonie, będąc w miejscu w którym nie mogą mieć dostępu do komputera. Warto pomyśleć także o takich osobach, które nagle potrzebują znaleźć mechanika samochodowego i wpisują frazę w wyszukiwarkę stojąc na zakorkowanej ulicy z zepsutym samochodem i liczą na to, że na pierwszej stronie znajdą się oferty jak najlepszych mechaników, aby móc udać się do specjalisty, który będzie w stanie jak najlepiej i jak najszybciej doprowadzić auto do porządku. Na tym polega właśnie najprościej pozycjonowanie. Umieszczenie danej strony WWW jak najwyżej w wyszukiwaniach Google. Sięganie czy to na telefonie czy komputerze do kolejnych stron wyszukiwania zdarza się stosunkowo rzadko.

Pozycjonowanie dzieli się na SEO i SEM. SEO czyli optymalizacja wyników wyszukiwania, jest to pracochłonna, lecz tańsza alternatywa dla pozycjonowania SEM czyli dla linków sponsorowanych. Są to te linki, które wyskakują jako pierwsze trzy w wynikach wyszukiwania., pogrubiona czcionką. Nie każde przedsiębiorstwo może sobie na coś takiego pozwolić.

Koszty pozycjonowania strony w Google wahają się zazwyczaj od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od ilości i konkurencyjności słów kluczowych, które chcemy wypozycjonować.