Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > CZYM SĄ KOCE REKLAMOWE

CZYM SĄ KOCE REKLAMOWE

Poniedziałek 11 sierpnia 2014, przez admin

Jest to swoisty gadżet reklamowy, z tym że jest on znacznie droższy niż długopisy czy podobne do nich. Ponieważ jednak z każdym rokiem koce reklamowe stają się coraz bardziej popularne, nie dziwi to, że zainteresowanie nimi wykazuje coraz więcej firm.

Obecnie można coraz częściej spotkać się ze stwierdzeniem, że firma oferuje koce reklamowe. Czym są takie koce i jaka jest różnica pomiędzy nimi a tradycyjnymi kocami? Pierwszym czynnikiem jest na pewno ich wygląd. Zazwyczaj bowiem mają one naniesione logo firmy, jej nazwę czy nawet zdjęcie konkretnego produktu, który ma się z daną firmą kojarzyć.

Dzisiaj na rynku koce są produkowane z bardzo różnorodnych materiałów, nie tylko z wełny. Dość popularny jest także polar, który jest nie tylko ciepły, ale lekki i bez problemu można go uprać. Dlatego też nie dziwi fakt, że bardzo często właśnie ten materiał jest wybierany do produkcji koców reklamowych. Z pewnością wpływ na to, ma także jego cena, należy on bowiem do tych materiałów, które mają stosunkowo przystępną cenę. Ponadto jeżeli wykonuje się na nich różnorodne nadruki, wyglądają one bardzo dobrze. Do ich wykonywania stosuje się bowiem obecnie nowoczesne technologie, dzięki którym obraz nanosi się ze zdjęcia czy projektu komputerowego. Dzięki temu można wybierać nie tylko ich kolorystykę czy wielkość, lecz bez problemu także miejsce, w którym mają być umieszczone. Nie zawsze bowiem koce reklamowe są produktami, w których obraz zajmuje całą ich powierzchnię, niezwykle często można wybrać niewielki fragment na którym nadruk ma być wykonany.

To jakie firmy decydują się na wykonanie dla nich koców reklamowych, to już nieco inna kwestia. Nie wszystkie bowiem uważają, że w ich branży ich zakup jest konieczny, na przykład firmy z branży budowlanej uważają, że nie jest to produkt który się z nimi kojarzy i raczej rezygnują z zakupu tego typu gadżetów. To ile należy za nie zapłacić, to na pewno także kwestia tego, ile sztuk dana firma zamawia. Zazwyczaj im więcej tym niższa cena za wykonanie jednej sztuki. Powodem tego jest to, iż trzeba do ich wyprodukowania przestawiać całą linię produkcyjną, i jeżeli ilość jest mała, trzeba to robić co pewien czas. Dlatego jeżeli ktoś się chce dowiedzieć, ile będzie musiał za wykonanie takich koców zapłacić, bez problemu może się zwrócić do zajmujących się tym firm, aby udzieliły mu informacji oraz dokonały wstępnej wyceny. Zazwyczaj przedstawia się nadruk, który miałby być na nich wykonany oraz określa się jego wielkość oraz ilość sztuk, którą dany klient chciałby wykonać.