Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Bułgaria - oferty last minute i nie tylko

Bułgaria - oferty last minute i nie tylko

Piątek 10 lipca 2015, przez Marek Konieczny

W Europie znajduje się sporo letnich kurortów, w których można spędzić niezapomniane wakacje. Wielu Polaków odwiedza Chorwację, Grecję, Hiszpanię lub Włochy. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się Bułgaria. Powodem tego są gorące, piaszczyste plaże, ciepłe, czyste morze oraz niskie, konkurencyjne ceny.

Wakacje w Bułgarii dla statystycznego Polaka stają się najtańszym zagranicznym wyjazdem. Co ciekawe, ceny hotelu czy wyżywienia okazują się porównywalne, a nawet niższe w stosunku do tych nad naszym Bałtykiem. Tym, co decyduje o większym nakładzie finansowym w stosunku do nadmorskich wczasów w Polsce jest tylko sprawa dojazdu. Biuro podróży jak Wygoda Travel organizujące wakacje w Bułgarii proponuje zwykle dwa warianty wycieczek- autokarowe i lotnicze. Oczywiście- wariant pierwszy jest tańszy, ale wiąże się z kilkunastogodzinnym, dość męczącym pobytem w autokarze. Natomiast wyprawa samolotem jest droższa, choć wygodniejsza i szybsza- przeciętny lot z Wrocławia, Krakowa, Katowic, czy Warszawy trwa niecałe 2 godziny.

W Bułgarii, nad Morzem Czarnym, znajdują się dwa, bardzo znane kurorty: Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Oba cieszą się uznaniem turystów, przyjeżdżających tu z Polski, Serbii, Rosji. Czech, Niemiec, Wysp Brytyjskich. Europejskie, w tym polskie biura podróży oferujące wyjazdy do Bułgarii proponują bardzo atrakcyjne wycieczki fakultatywne, dzięki którym można poznać ciekawą historię kraju i jego mieszkańców, zwiedzić inne, warte obejrzenia miejsca, zażyć interesującej rozrywki.

Dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Varny- miasta, w którym odbyła się ważna dla Polaków słynna średniowieczna bitwa. Obiektem odwiedzanym przez turystów jest w Varnie delfinarium, w którym można podziwiać cyrkowe występy tresowanych delfinów. Wycieczką, która zapewnia niesamowite emocje jest również jeep safari. To szalona, górska wyprawa jeepem. Organizatorzy zapewniają uczestnikom niezapomniane atrakcje. Amatorom długich biesiad proponuje się wieczorne spotkania przy bałkańskiej muzyce.

Polskie biura podróży prześcigają się w ofertach wakacyjnych wyjazdów do Bułgarii. Z powodu dużej konkurencji, ich ceny są naprawdę przystępne. Szczególnie opłacalne są wczasy last minute.

W ostatnich latach Bułgaria przeżywa prawdziwy turystyczny rozkwit. Słoneczny Brzeg, dawniej zamknięty kurort, zarezerwowany dla socjalistycznych prominentów, jest dzisiaj odwiedzany przez dziesiątki tysięcy turystów z całej Europy. Co ciekawe, Bułgaria zaczyna być odwiedzana również zimą. Okazuje się, że kraj dysponuje wspaniałymi trasami narciarskimi, co powoduje, że biura podróży organizują także zimowe wyjazdy do Bułgarii. Dzięki temu górskie kurorty rozwijają się w błyskawicznym tempie.

Bułgaria wciąż kojarzy się jednak z letnimi wczasami nad Morzem Czarnym. Z upalnym słońcem, piękną opalenizną i sympatycznymi tubylcami. Wyjazd do Bułgarii- nieważne czy zimą, czy latem, pozostaje niezapomnianą przygodą. Dlatego, planując wakacje, warto rozważyć wyjazd do Słonecznego Brzegu lub do Złotych Piasków.