Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Branża wynalazków czyli kontrola dostępu

Branża wynalazków czyli kontrola dostępu

Czwartek 25 września 2014, przez Bartek Cisowski

Kiedy mówimy o kontroli dostępu, zwykle zakładają, że dyskutujemy o wszystkich jej aspektach, w tym identyfikacji, uwierzytelniania i autoryzacji. W tym miesiącu mamy uderzanie kilka ważnych punktów, które dotykają wysokie każdej z nich.

Najpierw przyjrzymy się danym biometrycznym, które od dawna myślał o tak drogich, i być może, nieco zbyt łuszcząca się do użycia masy. Nigdy nie było żadnej wątpliwości, że jeśli można mieć niski koszt, dokładne, łatwe w użyciu narzędzia biometryczne można mieć solidne uwierzytelnianie. Ale koszty i inne czynniki ograniczają ich użycia do samych aplikacji o wysokim poziomie bezpieczeństwa.
Niestety, w dzisiejszym, zgodność paranoidalna kierowana na świecie, prawie wszystko jest wysokim bezpieczeństwem. Więc zaczęła biometria wyglądać całkiem atrakcyjną opcją uwierzytelniania. Mamy jeszcze ominąć koszty i zastosowanie biometrii do mas ludzi.

Zarządzanie tożsamością i dostępem jest kolejnym wyzwaniem. Proste pytanie: „Kim jesteś?” nie jest takie proste w dobie urządzeń mobilnych i dużych sieci z rozmytymi obwodami. Kontrola dostępu działająca w chmurze dodaje poziom łatwości obsługi, która jest wielką sprawą w typach aplikacji, które widzimy dzisiaj. Mimo wszechobecnej informatyki kontrola dostępu stanowi szczególne wyzwanie. Organizacja musi być w stanie uzyskać dostęp do jego urządzeń, które dane kontrolować, ale nie należą do tej organizacji. To jest kwestia autoryzacji, ale ma też elementy identyfikacji i uwierzytelniania.

Typowe podejście do problemu rozwiązuje kontrola dostępu do sieci. Wszystko dzięki niej działa sprawnie i bezpiecznie. W tym roku kontrola dostępu ma bardzo dobry uchwyt na temat problemu i jest zarówno oszczędna i efektywna. Wyniki na pewno zadowolą każdego użytkownika.