Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Błędy każdego mężczyzny

Błędy każdego mężczyzny

Poniedziałek 20 maja 2013, przez sqnbn

Najczęstszymi błędami żywieniowymi w życiu każdego mężczyzny jest przede wszystkim nocne obżeranie się. Czy nie można zjeść normalnej kolacji przed godziną dziewiętnastą?

Okazuje się, że niektórzy mają z tym naprawdę poważne problemy.
Nie powinno więc dziwić, że poprzez nocne obżarstwo bardzo szybko taki mężczyzna nabiera ciała, niestety w tym negatywnym znaczeniu. Zjadanie późno posiłków nie sprzyja przemianie materii, ponieważ substancje odżywcze odkładają się w postaci tłuszczów, nie są bowiem spalane w żaden sposób.

Ponadto u mężczyzn występuje wówczas zintensyfikowany problem bezsenności, co już całkiem rozregulowuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Taka długotrwała sytuacja szybko może przerodzić się w poważne problemy na tle krążenia, a w przyszłości także powodować impotencję. Jeżeli więc nie chcesz, żeby viagra każdego dnia była ewidentną koniecznością, warto jak najszybciej wziąć się za siebie.
Innym najczęściej popełnianym błędem żywieniowym i to nie tylko przez samych mężczyzn, jest nadmierne objadanie się. Dotyczy to szczególnie posiłków obiadowych, rzecz jasna w domowych warunkach. Ogromne ilości ziemniaków, czy też tłuste schabowe bardzo łatwo mogą wywołać efekt przejedzenia.

Jeżeli więc w trakcie posiłku odczuwa się, że jest się już sytym, to nie powinno się na siłę zjadać wszystkiego co leży na talerzu. Warto spożywać mniejsze posiłki, dzięki którym nie będzie się przejadało. Efektem przejedzenia jest senność i zmęczenie, co w perspektywie czasu wpływa na spadek naszej ogólnej wydajności w kilka godzin po spożyciu takiego dużej posiłku. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zrezygnowanie z dużych posiłków na korzyść kilku mniejszych, które dodatkowo będą lepiej rozłożone w czasie, co pozwoli na uniknięcie nam chodzenia głodnym.

Wystrzegając się wyżej wymienionych błędów żywieniowych z pewnością każdy facet poczuje się lepiej. Dołączając w dodatku regularne ćwiczenia, takie jak chociażby pobyt na siłowni, tenis czy wieczorne bieganie, będzie nam o wiele łatwiej utrzymać kondycję i zadbać o to, żeby nie zaatakowała nas groźna otyłość brzuszna.