Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Bezpieczna przyszłość w czterech kątach

Bezpieczna przyszłość w czterech kątach

Czwartek 18 sierpnia 2016, przez admin

Gdy w naszym życiu pojawia się dziecko, świat wywraca się do góry nogami. Zaczynamy myśleć nie tylko o sobie, lecz przede wszystkim o nim. Wiele małżeństw decyduje się wtedy na zmianę miejsca zamieszkania, aby zapewnić maleństwu szczęśliwe i komfortowe dzieciństwo. Rozpoczynają więc poszukiwania wymarzonego lokalu, w którym mogliby zamieszkać na długie lata i spełniać marzenia dzieci. Na co więc musza zwrócić uwagę młodzi rodzice, gdy chcą kupić lub wynająć nieruchomość?

Atrakcyjna okolica

Według statystyk aż 40 proc. małżeństw z małymi dziećmi ma w planach przeprowadzkę, 70 proc. z nich wybiera miasto, natomiast pozostałe 30 proc. przenosi się na jego obrzeża. Decyzja ta uwarunkowana jest przede wszystkim bezpieczeństwem maluchów i chęcią ustatkowania się. Kiedy zdecydujemy się na przeprowadzkę, warto zrobić rozeznanie na rynku nieruchomości.

Większość rodziców stawia przede wszystkim na dobrą lokalizację, czyli bliskość sklepów, żłobka, szkoły, przedszkola, czy też placu zabaw. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że na przykład w wieku szkolnym dziecko będzie mogło samodzielnie chodzić do szkoły. Jeśli tego typu lokale znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, możemy być pewni, że w sąsiedztwie znajdziemy wiele rodzin z małymi dziećmi, z którymi możemy nawiązać ciekawe znajomości, a nasze dzieci będą miały kompanów do zabaw.

Extra Invest oferująca lokale w Szczecinie to przykład firmy, która przygotuje dla nas kompleksową ofertę mieszkań lub domów z uwzględnieniem wszystkich naszych preferencji. To bardzo ważne, aby szukać tego, czego naprawdę chcemy, a nie wybierać to, co jest dostępne w danej chwili.

Rozmaite udogodnienia

Rozglądając się za mieszkaniem lub domem, koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy budynek nie posiada żadnych barier architektonicznych w postaci braku windy, czy podjazdu dla wózków – wnoszenie wózka może okazać się dużym wyzwaniem. Lokal, który chcemy kupić lub wynająć powinien posiadać odpowiednią i sprawną wentylację, a w pomieszczeniach nie może panować wilgoć – takie warunki to podstawa do tego, by zagwarantować dziecku zdrowe dzieciństwo.

Dobre biuro nieruchomości powinno myśleć kompleksowo – rodzinie z małym dzieckiem przyda się również większa powierzchnia, balkon, czy piwnica, gdzie będzie można przechowywać wiele sprzętów. Dobrze też zdecydować się na lokalizację oddaloną od centrum miasta lub chociaż od ruchliwej drogi, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego dziecka, a sobie zapewnić spokojne życie. Analogicznie Extra Invest sugeruje kupować działki w Szczecinie, czy pod miastem.