Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Bezpieczna odzież dla pracowników gastronomii

Bezpieczna odzież dla pracowników gastronomii

Sobota 7 lipca 2018, przez admin

W dzisiejszych czasach w Polsce prowadzenie własnej restauracji to bardzo dobry sposób na zarobek, w końcu coraz więcej osób zamiast gotować w domu, woli stołować się na mieście.

Jednak należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich norm bezpieczeństwa, szczególnie na kuchni, dlatego warto dla pracowników kupić specjalną odzież BHP.

Specjalny ubiór

W wielu restauracjach to pracownik jest odpowiedzialny za strój, w którym przychodzi na zmianę. Często, w ramach oszczędności, wybiera ubrania nieodpowiednie, wykonane z syntetycznych, łatwopalnych materiałów. w Przypadku obsługi kelnerskiej nie jest to zbyt duży problem, warto tylko zaopatrzyć personel w specjalne fartuchy robocze. Są one wykonane z tkanin, które łatwiej jest doczyścić. Natomiast w przypadku kucharzy powinniśmy zainwestować w kompletny strój, odpowiedni dla wykonywanej przez nich pracy.W przeciwnym wypadku może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, za które my, jako pracodawcy, będziemy musieli odpowiedzieć.

Najlepszy strój dla kucharzy

Jeżeli chodzi o odzież dla gastronomii, to sklepy specjalistyczne oferują bardzo duży wybór modeli, występujących w wielu wariantach kolorystycznych. Jednak nie tylko o estetykę tutaj chodzi, lecz przede wszystkim o bezpieczeństwo. Kucharze pracują z ostrymi narzędziami, głównie nożami, dlatego ich stopy powinny ochraniać specjalne buty robocze. Są one odpowiednio wyprofilowane, dlatego nawet po wielu godzinach stania przy kuchence stopy kucharza nie będą zbytnio zmęczone. Poza tym takie buty wykonane są z mocnego i wytrzymałego tworzywa, które z jednej strony chroni przed ostrymi przedmiotami, z drugiej zaś pozwala skórze oddychać. Również sam strój kucharza jest nie bez znaczenia. Powinien on być wykonany z odpowiedniej tkaniny, która nie jest łatwopalna, w końcu osoby pracujące na kuchni mają nieustannie kontakt z żywym ogniem. 

Gdzie robić zakupy?

Jeżeli interesuje nas odzież robocza w najlepszej cenie, to najciekawsze oferty znajdziemy w internecie. Dostępne są tam strony firm specjalizujących się w artykułach BHP, zakupy można robić bezpośrednio na stronie, o każdej porze dnia i nocy. Natomiast mieszkańcy większych miast znajdą w swojej okolicy również sklepy stacjonarnego tego typu.