Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Bezpieczeństwo domu – co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo domu – co warto wiedzieć?

Wtorek 13 marca 2018, przez mariuszc

Decydując się na inwestycje w zakup domu bądź mieszkania należy uwzględnić zabezpieczenie mienia przed kradzieżą ze strony włamywaczy.

Co najlepiej się sprawdza?

Do obowiązkowego wyposażenia powinniśmy zaliczyć przede wszystkim system alarmowy, którego podstawowe elementy to centrala alarmowa, czujniki, manipulatory oraz sygnalizatory zewnętrzne jak i wewnętrzne. Zaleca się zintegrować dwa systemy zabezpieczeń i do już wymienionego dołożyć monitoring. Podstawowy zestaw do monitoringu obejmuje: rejestrator, dyski twarde, karty zapisu video, kamery, transformatory, zasilacze oraz skrętki. Tak dobrany zestaw z pewnością utrwali i poinformuje nas o zagrożeniu ze strony nieproszonego gościa, którego celem jest tylko i wyłącznie zysk na tle rabunkowym.

Dysponując sporą posesją wokół domu powinno się szczelnie ją ogrodzić, a następnie zamontować napęd do bram. Usprawni to zdecydowanie wjazd i wyjazd z posesji gdyż brama będzie się otwierać jak i zamykać automatycznie z pilota.

Wideodomofon pozwoli ujrzeć gości próbujących dostać się do wnętrza naszego domu czy mieszkania. Na rynku dostępne są wideodomofony z zapisem, gdzie zastosowana jest tzw. pamięć obrazu. Jest to niezwykle przydatne, gdyż możemy odtworzyć kto próbował się do nas dostać, w sytuacji naszej nieobecności.