Internetowy poradnik

Strona główna > Internet > Android Market czy App Store

Android Market czy App Store

Czwartek 9 maja 2013, przez sqnbn

Chcąc zarobić na aplikacjach mobilnych, musimy wiedzieć ja to zrobić i jakie aplikacje mobilne mogą przynieść ci sukces?

O tym jak to zrobić możemy dowiedzieć się wertując strony internetowe. Nie mając kapitału musimy zrezygnować ze zlecenia tworzenia aplikacji osobie trzeciej. Cierpliwie szukając na pewno znajdziemy inne metody zarobku. Własne aplikacje mobilne dają trzy możliwości zarabiania: aplikacje płatne, aplikacje darmowe ze zintegrowaną reklamą oraz mikropłatność w aplikacji.
Następnie należałoby wiedzieć, która z tych metod może generować największe dochody? To jednak zależy od kilku czynników między innymi od platformy oraz specyfiki sklepów. W Polsce wciąż oficjalnie nie można sprzedawać aplikacji, ani realizować w nich mikropłatności. Ale jak to Polak potrafi - znaleziono i na to obejścia.
Zauważamy, że głównym źródłem zarobków wielu programistów androida jest wspieranie reklam. Model reklamy sprawdza się znakomicie, bowiem użytkownicy zostali już do nich przyzwyczajeni. Ile na tym można zarobić?

Na portalach internetowych znajdziemy informację, że już dwie dobre gry na androida mogą z reklam wygenerować zysk w granicach 3000$ miesięcznie. Android Market jest najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jeśli mówimy o rejestracji i zgłaszaniu aplikacji. Za dożywotnią rejestrację zapłacimy 20$, a w App Store 99$ rocznie.

W App Store rejestracja jest bardziej skomplikowana, bowiem wymaga złożenia szeregu dokumentów, jednakże stanowi wzór dla wielu kolejnych sklepów, ponadto pozostawia dowolność w doborze reklamodawcy. możliwa jest sprzedaż aplikacji mobilnych oraz integracja mikropłatności.

Aby utworzyć aplikacje mobilne w App Store należy posiadać komputer z systemem MAcOS i z tego powodu niewielu programistów działa na tym rynku. W tym przypadku, gdy wykażemy cierpliwość i wytrwałość, z pewnością nam się to opłaci. Ponieważ produkty Apple mają swój prestiż, wielu użytkowników nabywa zwyczajne aplikacje mobilne i cieszy się tym, że po prostu je ma. Można więc śmiało udostępniać aplikacje mobilne za darmo i cieszyć się zyskiem około 100$ dziennie z samych mikropłatności.