Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Alarmy jako systemy zabezpieczeń

Alarmy jako systemy zabezpieczeń

Środa 20 stycznia 2016, przez Bartek Cisowski

Alarmy bezpieczeństwa są to systemy zabezpieczeń przeznaczone do wykrywania wtargnięcia osób niezidentyfikowanych - do budynku lub obszaru. Systemy bezpieczeństwa są stosowane w nieruchomościach mieszkalnych, handlowych, przemysłowych, wojskowych do ochrony przed włamaniem (kradzieży) lub zniszczenia mienia, a także ochrony osobistej przed intruzami..

Niektóre systemy zabezpieczeń służą tylko jednemu celowi czyli ochronie przed włamaniem Systemy alarmowe zapewniają zarówno ochronę przeciwpożarową jak i włamaniowe. Systemy sygnalizacji włamania i napadu mogą być również łączone z systemami bezpieczeństwa telewizji przemysłowej automatycznie rejestrować działania intruzów i interfejs może być wykorzystany do systemów kontroli dostępu do elektrycznie zamkniętych drzwi. Systemy bezpieczeństwa wahają się od małych, samodzielnych twórców hałasu, do skomplikowanych, systemów multi-obszar z monitoringu i sterowania komputerowego.

Najbardziej podstawowy, że alarm składa się z jednego lub więcej czujników, które wykrywają intruzów i urządzenie alarmowania wskazać ingerencję. Jednak typowy alarm bezpieczeństwa pomieszczenia wykorzystuje następujące składniki:

 • Urządzenie lokalu sterowania (PCU), Alarm Control Panel (AKP), lub po prostu Panel: "mózg" systemu, odczytuje wejścia czujników, śledzi stan uzbrojenia / rozbrojenia oraz sygnały włamań. W nowoczesnych systemach jest zwykle jedna lub więcej płytek obwodu komputera wewnątrz obudowy metalowej wraz z zasilaniem.
   
 • Czujniki wykrywające włamania. Czujniki te mogą być umieszczone na obwodzie w obszarze chronionym, w nim, lub obok. Czujniki mogą wykrywać intruzów różnymi metodami, takimi jak monitorowania okna i drzwi do otwierania lub monitorując niezajęte wnętrza dla ruchów, dźwięk, drgania, albo innych zakłóceń.
   
 • Urządzenia alarmowe: Wskazują stan alarmowy. Najczęściej są to dzwonki, syreny, i / lub światła migające. Urządzenia alarmowe służą dwóm celom ostrzeżenia pasażerów włamań i potencjalnie odstrasza włamywaczy. Urządzenia te mogą być również używane do ostrzegania osób przebywających w warunkach pożaru lub dymu.
   
 • Klawiatury: Małe urządzenia, zwykle montowane na ścianie, które działają jako interfejsu człowiek-maszyna do systemu. Oprócz przycisków, manipulatorów zazwyczaj posiadają kontrolki, mały wyświetlacz multi-znaków, lub obu.
   
 • Połączenia między komponentami. Może składać się z bezpośredniego podłączenia do jednostki sterującej lub bezprzewodowych połączeń z lokalnych zasilaczy.
   
 • Urządzenia zabezpieczające: Urządzenia do wykrywania złodziei takich jak reflektory, kamer i laserów.

Portfolio