Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Aktywne spędzanie wolnego czasu

Aktywne spędzanie wolnego czasu

Środa 4 lutego 2015, przez mariuszc

W dzisiejszych czasach dzieci dużo więcej czasu spędzają w domu niż bawiąc się na zewnątrz z rówieśnikami. Wynika, to przede wszystkim z postępu technologicznego. Komputery, telewizja, smartfony, konsole do gier, to wszystko sprawia, że rozrywkę dostarczają im nowe technologie.

Takie ułatwienia i łatwy dostęp do rozrywki niesie ze sobą sporo zagrożeń. Przede wszystkim dziecko traci kontakt z rzeczywistością, jego relacje koleżeńskie i interpersonalne są ograniczone, a także znikoma aktywność fizyczna powoduje, że coraz więcej młodych osób cierpi na nadwagę. Nowa technologia sprawiła, że pojawiły się oprócz pozytywnych korzyści także negatywne konsekwencje jej wykorzystania.

Aby uniknąć negatywnego wpływu nowych technologii na dziecko należy ograniczyć mu do nich dostęp oraz zaoferować inne formy rozrywki, które wpłyną na jego zdrowie i rozwój. Istnieje wiele organizacji sportowych, które oferują aktywne spędzanie wolnego czasu czerpiąc równocześnie z tego radość. Taką młodą osobę można zapisać na lekcje pływania, lekcje tenisa, lub do gier zespołowych jak kluby piłkarskie, kluby hokejowe, czy siatkówki. Inną ciekawą alternatywą, która może zaciekawić dziecko są obozy organizowane w różnych zakątkach Polski. Oprócz fajnie spędzonego czasu można dodatkowo zwiedzić dane miasto i poznać największe jego atrakcje.

Aby, to wszystko zrealizować wystarczy trochę chęci i kreatywności, a sprawicie, że wasze pociechy oderwą się od komputera i przestaną całymi dniami przesiadywać w domu. Zobaczycie, że nie tylko wpłynie, to korzystnie na zdrowie waszych pociech, ale również poprawi się wasz kontakt z nimi. Dziecko stanie się bardziej otwarte i przyjazne w stosunku do was.