Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Accounting - co to takiego?

Accounting - co to takiego?

Poniedziałek 5 sierpnia 2013, przez alfred.p

Jednym z częściej występujących i „modnych” ostatnio terminów ekonomicznych jest z całą pewnością accounting. Z racji obco brzmiącej nazwy sformułowanie to bardzo często używane jest nieprawidłowo bądź w złym kontekście. Co tak naprawdę kryje się więc pod tym tajemniczym wyrazem?

Punktem wyjściowym dla wyjaśnienia terminu accounting jest znalezienie jego polskiego odpowiednika. Najprościej wytłumaczyć to sformułowanie jako „rachunkowość”, a więc oznacza ono w wysokim stopniu sformalizowany system ewidencji gospodarczych, który znajduje swoje oparcie w dokumentach. Głównym zadaniem rachunkowości jest ciągła, systematyczna identyfikacja, interpretacja, klasyfikacja, weryfikacja oraz zapis informacji finansowych. Co więcej, w jej ramach dokonywana jest analiza wartości aktywów oraz pasywów przedsiębiorstwa, jak również bilans zysków i strat w określonym przedziale czasowym.

Świadczenie usług w zakresie rachunkowości łączy się z niezwykle dużą odpowiedzialnością. Ważnym jest, by na stanowisko osoby odpowiedzialnej za accounting wybrać kandydata, który posiada nie tylko niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie, lecz również wykazuje odpowiednie umiejętności w zakresie sprawnej organizacji i rzetelności pracy. Nietrudno zgadnąć, że przeprowadzenie szczegółowej rekrutacji stanowi w tym wypadku prawdziwy klucz do sukcesu.

Chcesz powierzyć finanse Twojego przedsiębiorstwa zaufanej, uczciwej osobie? Cenisz sobie sumienność, fachowość oraz niezawodność? Poszukujesz bezstronnego doradcy, który przyjrzy się sytuacji finansowej Twojej firmy?

Szukaj licencjonowanego biura rachunkowego, które od lat świadczy najwyżej jakości usługi w zakresie accountingu, jak to www.talented.com.pl. Komentarze od setki zadowolonych klientów są najlepszym dowodem na to, że warto rozpocząć współpracę z danym biurem. Jak znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe w przypadku zagranicznych firm? Wystarczy wpisać na przykład frazę „accounting cracow” w wyszukiwarkę Google.