Internetowy poradnik

Strona główna > Pozycjonowanie > 5 największych mitów dotyczących kampanii AdWords

5 największych mitów dotyczących kampanii AdWords

Środa 9 grudnia 2015, przez admin

Mimo, że o reklamie AdWords mówi i pisze się wiele, to spora część osób nadal unika tej formy reklamowej jak ognia. Dlaczego? Często z powodów mitów i stereotypów, które krążą w sieci i na które natrafić można na różnego rodzaju forach i serwisach internetowych.

W poniższym artykule obalamy pięć najpopularniejszych mitów dotyczących linków sponsorowanych, dzięki którym być może uda się zmienić mylny pogląd wiele osób na kampanie Google AdWords.

Mit 1 – Nikt nie klika w reklamy

Gdyby rzeczywiście tak było Google nie byłoby obecnie jedną z największych firm na świecie. Jego przychody w zdecydowanej większości pochodzą właśnie z reklamy w wyszukiwarce. Niestety wiele osób uważa, że skoro oni nie klikają w reklamy to nikt nie klika. Zdarza się rzeczywiście, że część osób nie klika w reklamy, gdyż boi się, że będzie musiał za to zapłacić. Tak, brzmi nieprawdopodobnie, ale to właśnie pokazuje jak niski jest często poziom świadomości na temat AdWords.

Mit 2 – Reklama w Google jest droga i mogą sobie na nią pozwolić tylko duże firmy

Jeden z najbardziej krzywdzących mitów dotyczących kampanii linków sponsorowanych. AdWords to narzędzie absolutnie dla każdego, ale zwłaszcza dla niewielkich, lokalnych firm. Ich budżety marketingowe są zwykle bardzo niewielkie, w związku z czym kampanie radiowe, telewizyjne czy prasowe to koszty nie do pokonania. Tradycyjna reklama banerowa w popularnych serwisach to również wydatki kilku tysięcy złotych, natomiast AdWords można zacząć od kilkuset złotych. Jest to idealne narzędzie dla niewielkich, lokalnych biznesów, ale także dla dużych, ogólnopolskich firm.

Mit 3 – Reklama w internecie jest nachalna i nieskuteczna

Niektórym reklama w internecie kojarzy się wyłącznie z wyskakującymi oknami, zasłaniającymi treść, którą internauta próbuje przeczytać, z przesuwającymi się banerami, które trudno zamknąć. Linki sponsorowane to zupełnie inny rodzaj reklamy. Przede wszystkim dlatego, że nie jest to denerwująca i niepożądana reklama. Jest to reklama, która pojawia się tylko wtedy gdy internauta sam chce ją zobaczyć. Tylko wtedy gdy wpisze wyszukiwane hasło szukając np. danego produktu lub usługi otrzyma odpowiedź w postaci reklamy. Większość internautów w ogóle nie traktuje banerów w wyszukiwarce jako reklamy, a jedynie jako odpowiedź wyszukiwarki na poszukiwane przez nich informacje.

Mit 4 – W mojej branży to się nie sprawdzi

Często przedsiębiorcy działający w niszowych branżach uważają, że w ich przypadku kampania się nie sprawdzi. Podobnie uważają ci, którzy działają w branżach bardzo konkurencyjnych. W obu przypadkach odpowiednie podejście do kampanii zagwarantuje, że będzie ona skuteczna. Tak naprawdę nie ma branży, której nie można by promować przy wykorzystaniu linków sponsorowanych. Jedyne o czym trzeba pamiętać to to, że każda branża wymaga indywidualnego podejścia do sprawy.

Mit 5 – Konkurencja może wyklikać mój budżet reklamowy

U wielu osób pojawia się obawa, że gdy konkurencja zobaczy że reklamują się w Google zaczną klikać w reklamy tak aby jak najszybciej wyczerpać budżet i tak, żeby potencjalni klienci nie mogli dotrzeć do oferty. Na szczęście Google o wszystkim pomyślało – specjalny system zabezpieczeń ma na celu wychwytywanie nienaturalnych zachowań, które są monitorowane i usuwane.